Ana SayfaDuyuruYarışmaYarışmalar

ASFOD Üyeler Arası Fotoğraf Yarışması

fligran

ASFOD
(ANADOLU SELÇUKLU FOTOĞRAF DERNEĞİ)
Üyeler Yarışıyor, Üyeler Üretiyor
Tek bir kare fotoğrafın kimi zaman yazılı birçok cümleden etkili olduğunu fotoğraf sanatçıları iyi bilir. Fotoğraf bazen “o anı” yakalar bazen koca bir ömrü anlatır. Söze dökemediğimiz duygular için fotoğraf çok iyi bir araç olabilir.
Fotoğraf, hayata dair, dünyaya dair, duygulara dair, çevremizde gördüğümüz tüm canlılara dair hikâyeler barındırır yani hikâye “insandır” Bundan dolayıdır ki fotoğraf sanatçısı “insandan” söz açar. İnsanca yaşayabilmek, insani ve vicdani değerlere göre yol alabilmek adına bir uğraşıdır fotoğraf…
Güzel ve iyiyi aramak için bir araçtır fotoğraf. Bunu bilerek ve bu bilinçle yola çıkmış olan ASFOD fotoğraf adına iyi şeyler yapabilmek, fotoğraf üretebilmek amacıyla üyeleri arasında fotoğraf yarışması düzenlemiştir.
YARIŞMA ŞARTNAMESİ
Yarışma ASFOD üyeleri arasında tertip edilmiştir.
Yarışmaya dernek üyeleri olan her fotoğraf sanatçısı “belirtilen şartlarda ve yönergeler doğrultusunda” katılabilir.
Yarışma konuları yarışma organizasyonunca ve tertip komisyonunca belirlenir.
Yarışma iki ayda bir tekrar edilecektir.
Tüm yarışma altı aşamadan oluşacaktır ve bu altı aşama bir dönemi oluşturmaktadır.
Her yarışmada dereceye giren ve sergileme alan eserlere puan verilecek ve her aşamada alınan puanlar toplanıp dönem sonunda toplam puanlar oluşacaktır.
Dönem sonunda en çok puanı toplayan sanatçı o dönemin fotoğrafçısı olarak ödüllendirilecektir.

YARIŞMA BÖLÜMLERİ VE TEKNİK KOŞULLAR;
Yarışmaya aksi belirtilmedikçe renkli ya da siyah-beyaz fotoğrafla katılmak serbesttir.
Fotoğraf üzerinde renk, kontrast, kadraj temizliği, kadraj düzenlemeleri gibi müdahaleler dışında, bilgisayar programları ile dijital manipülasyon yapılamaz. Fotoğraf değeri olmayan düzenlemeler ve görseller, tamamen dijital ortamda üretilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Gerekirse komite fotoğrafın aslını isteyebilecektir.
Fotoğrafların, maksimum kalitesi (10-12) JPEG formatında, çözünürlük 300 dpi ve kısa kenarı ise en az 2100 piksel olmalıdır. Bir fotoğrafın boyutu 4,00 Mb’tan büyük, 1 MB’tan küçük olmamalıdır.
Eserlerin her türlü hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını ve ASFOD’a muvafakat ve kullanım tasarrufu izni verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır ve bir dahaki yarışmaya kabul edilmez.
Bir katılımcı, en çok 4 eserle yarışmaya başvuru yapabilir.
Yarışma başvuruları dijital ortamda, belirtilen web adresi üzerinden (www.dikkadraj.com) alınacaktır.
Fotoğraflar isimlendirme yapılarak sisteme yüklenmelidir. Buna göre yarışmacı on karakteri geçmeyen bir eser adı vermelidir.
Her aşamanın değerlendirmesini komitenin belirlediği bir fotoğraf sanatçısı gerçekleştirecektir.
Birinciye 15 puan, ikinciye 10 puan, üçüncüye 7 puan, iki adet mansiyona 5’er puan ve her sergileme için 3 puan verilir. Sergileme beş adet seçilecektir.

Yarışma Takvimi aşağıdaki gibi planlanmıştır:

Başlama -Son Başvuru -Yarışma Konusu
01 Ekim 2016 -30 Kasım 2016- Vuslat (Yarışma Başvurusu çok yakında =>www.dikkadraj.com adresinde başlayacaktır.)
01 Aralık 2016 -31 Ocak 2017- Çırak
01 Şubat 2017 -31 Mart 2017- Üç
01 Nisan 2017 -31 Mayıs 2017- Ağaç
01 Haziran 2017 -31 Temmuz 2017 -Ekmek ve emek
01 Ağustos 2017 -31 Eylül 2017 -Duvar

Not: Yarışma takvimi başlanğıcından itibaren yarışma başvuru formları ve teknik şartnameler www.dikkadraj.com   adresinden yayınlanacak ve yarışma için fotoğraflar bu adrese yüklenip yarışmaya başvuru bu adres üzerinden yapılacaktır.

[su_button url=”http://www.asfod.com/wp-content/uploads/2016/10/uyeler_arasi_yarisma.docx” target=”blank” background=”#0e04fb” size=”5″ icon=”icon: arrow-down” icon_color=”#e2eef9″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″ desc=”Dosyayı İndir”][/su_button]
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı